USD Alış : 20.6488 - USD Satış : 20.7315 EUR Alış : 22.0427 - EUR Satış : 22.1311

Yurt Dışı Turlar

Roma Turu

'dan başlayan
fiyatlarla
249 €

Roma
3 Gece 4 Gündüz

Tur Programı

1.GÜN

1.Gün: İstanbul(Atatürk Havalimanı)- Roma

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Anı Tur kontuarı önünde saat 04:00’da buluşma. Türk Havayolları ile 06:10’de Roma Havalimanı’na uçuşumuz gerçekleşiyor. Saat 07:45’da varışımızın ardından özel aracımız ile otelimize transfer ve yerleşme. Serbest zaman. Geceleme otelinizde.

2.GÜN

Roma

Sabah kahvaltısının ardından günü dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

3.GÜN

Roma

Sabah kahvaltısının ardından günü dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

4.GÜN

4.Gün: Roma - İstanbul (Atatürk Havalimanı)

Sabah kahvaltısı ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Roma Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Türk Havayolları tarifeli seferi ile saat 21:40’de Atatürk Havalimanı’na uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızın ardından Anı Tur hizmetlerinin ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Alitalia Havayolları ile İstanbul-Roma-İstanbul uçak bileti
  • Seçilen kategorideki otelde 3 gece oda-kahvaltı konaklama
  • Havalimanı-Otel-Havalimanı 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Vize Ücreti:                120 €

*Seyahat Sigortası:        15 €

* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:  15 TL

* Bu bedel vergi ödemesi alan bankalara veya havalimanında açık ise vergi dairesi veznesine yatırılabilir.

* Bahşiş: 5 €   (Otobüs ve yerel servisler için rehber tarafından tahsil edilir)

* İtalya'da yabancı turistlerden alınan şehir vergileri, otel girişlerinde misafirlerimiz tarafından ödenir. Bu vergiler 3* otellerde gecelik 2€, 4* otellerde gecelik 3€'dur.

Önemli

BU TUR İÇİN YOLCULARIMIZIN  SCHENGEN VİZESİ ALMALARI GEREKMEKTEDİR. VİZE BAŞVURUSU İÇİN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT İLE ACENTAMIZDAN TEMİN EDEBİLECEĞİNİZ, VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR LİSTESİNDE BELİRTİLEN BELGELER GEREKMEKTEDİR. YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ İÇİN VİZE UYGULAMASI OLMAYIP, EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT TAŞIMALARI YETERLİDİR. VİZELER SEYAHAT BAŞLANGICINDAN ÖNCE TÜRKİYE’DEKİ İLGİLİ KONSOLOSLUKLARDAN ALINMAK ZORUNDADIR. GİRİŞ YAPILAN ÜLKENİN SINIR KAPILARINDA VİZE ALINAMAZ. VİZE ALINMIŞ OLMASI O ÜLKEYE GİRİŞ YAPILABİLECEĞİ ANLAMINA GELMEZ. PASAPORT POLİSİ SİZİ ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİNE SAHİPTİR. BÖYLE BİR DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AİTTİR.

Anıtur, hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş  öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi  gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az  6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve yolcu saat değişme riskini kabul ederek turu satın almıştır.

Her Perşembe Viyana turumuz münferit yapılan bir turdur. Grup olmaksızın müsait doğrultusunda yapılmaktadır.

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK

-

DİĞER

Genel:Ölümsüz şehir Roma, engebeli bir bölgede bulunan 7 tepe üzerine kurulu. Bal renkli çeşmelerin şehri ya da Augustus tarafından yaratılan mermerler şehri olarak adlandırılan şehir, efsanelere göre M.Ö. 753 yılında Romulus (Romolo) tarafından kurulmuş. Tiber (Tevere) Irmağı üzerinde ve Tiren Denizi'ne yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan Roma, hiç şüphesiz, dünyanın hakkında en fazla yazılar yazılan, resimlerle güzellikleri sergilenen ve en fazla övülen şehirlerinden bir tanesi. Batı uygarlığının beşiği ve Katolik dininin kalbi olan Roma, bugün İtalya’nın siyasi, idari ve kültürel hayatının merkezidir.

İklim / Hava Durumu: Özellikle güneyde yazları sıcak ve kurak, kışları ise güneyde ılık kuzeyde oldukça soğuk geçer. Ülkenin orta ve güney kesimleri Akdeniz ikliminin etkisi altında iken, kuzey bölümleri sert kıtasal iklimin etkisi altındadır.

Saat farkı : -1 saat (1 saat geridir,  Turkiye’ de saat 12 iken, Italyada saat 11dir.)

 

Vizenin acenta tarafından alınacak olması halinde ve vize için gerekli evrakların teslim zamanının tüketiciye bildirilmesi şartıyla tüketici tarafından zamanında teslim etmeyen evraklar nedeniyle vizenin alınmamasından doğan zararlardan seyahat acentesi sorumlu tutulamaz.

Evrakları eksiksiz ve süresinde veren seyahat acentesi vizenin verilmemesinden dolayı sorumlu tutulamaz.

Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.

Bu rezervasyonun alınabilmesi için gereken minimum ödeme tutarı %30’dur. Kalan bakiye tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesine kadar tamamlanmak zorundadır